Діти зі Сходу та Заходу спільно вивчають природу Закарпаття

В рамках проекту „Закарпаття очима дітей зони АТО” діти з Луганського та Донецького краю продовжують відпочивати та оздоровлюватись у Закарпатті. Дев’ятий АРТ-Караван Дружби для арт-реабілітації дітей із Луганської області проходить з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей. З 8 до 15 лютого 20 учнів відпочивають у філії „Арніка” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, де з ними проводять різноманітні ігри, масові заходи, майстер-класи, квести та екскурсії працівники філії „Арніка”, Закарпатського обласного палацу дітей та юнацької творчості „ПАДІЮН”, Закарпатських обласних центрів технічної творчості та еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Учні зі сходу України мали змогу познайомитись та поспілкуватись з дітьми з міста Ужгорода, що також відпочивають у Воловецькому районі, в таборі „Арніка”. 30 учнів з Ужгорода під час свого відпочинку у таборі беруть участь у масових заходах, підготовлених для них педагогами. Так 10 лютого до дітей завітали педагоги еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з масово-виховним заходом до Всесвітнього дня водно-болотних угідь „Цікавий світ водно-болотних угідь”.

Водно-болотні угіддя є невід'ємною частиною нашого довкілля. Вони допомагають зменшити вплив повеней, підтримують існування рідкісних видів тварин і птахів, забезпечують зайнятість та дозвілля населення. Існують дуже різноманітні водно-болотні середовища, серед яких болота, очеретяні зарості, канави, ставки, струмки і ріки. Мета Всесвітнього дня водно-болотних угідь – активізувати інтерес до заходів щодо підтримання майбутнього цих життєво важливих середовищ і видів, які залежать від них, особливо в цю пору року, коли саме вони є важливим джерелом ресурсів живлення й місцями для зимівлі водоплавних і навколоводних птахів. Болота в усі часи і притягували, і лякали людей. Притягували своєю таємницею і вселяли страх небезпеками, що підстерігали кожного, хто опинився в їх владі. Тому, напевно, і збереглося стільки легенд і переказів, повір'їв, билин, а часом і небилиц про болота їх невидимих ​​мешканців, про знахарів, про чудесні зцілення і стародавні обряди.

Отже, що таке болото – похмура трясовина, сумне місце, непридатні землі, «не пройдеш, не проїдеш»? Саме на ці запитання відповідали педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді дітям під час заходу.

Відділ екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ підготував різноманітні завдання для команд-учасників масово-виховного заходу „Цікавий світ водно-болотних угідь”. Відповідаючи на питання вікторини діти вивчали флору і фауну боліт, під час замальовування необхідно було швидко і точно відобразити болото на аркуші паперу. Для закріплення отриманих знань, діти взяли участь у змаганні в якому необхідно було перераховувати тварин-жителів боліт. На підсумок кожна команда отримала картки з ролями, які вони розіграли у міні виставі „Навіщо нам болото?”.

Грамоти і нагороди отримали всі команди-учасники, адже старались і готувались всі однаково!

завідуюча відділом екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Самойлова А.В.
Кiлькiсть переглядiв: 378