„З Україною в серці” пройшов тренінг в „Арніці”

/Files/images/patrot/30550337_613502528983031_358672027_o.jpg Квітневої зміни у філії Закарпатського екоцентру „Арніка”, яка знаходиться в селі Нижні Ворота, що на Воловеччині, оздоровлюється і відпочиває 60 школярів з Мукачівського та Іршавського районів. Тут днями пройшов тренінг з національно-патріотичного виховання „З Україною в серці”. Тренінгове заняття присвячувалось нашій Батьківщині і одночасно кожному з дітей окремо. Учні поглиблювали свої знання про рідний край, про звичаї українців, розкривали зміст понять „громадянин”, „патріот”, „патріотизм”.

/Files/images/patrot/IMG_3696.JPG

/Files/images/patrot/IMG_3706.JPGРозпочався тренінг з роздумів з чого починається Батьківщина? З чим асоціюється це слово? Напевно, з місцевістю, де народилися й виросли, де минули найкращі, найщасливіші моменти життя, куди линемо у хвилини скрути. Наша маленька Батьківщина завжди з нами, у найпотаємніших куточках нашої душі, вона зігріває й підтримує нас.

/Files/images/patrot/IMG_3734.JPG

Гарним епіграфом тренінгу стали рядки вірша Ліни Костенко:

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Оці степи, це небо, ці ліси

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе, як є дорога, явори.

Усе моє все зветься – Україна!

/Files/images/patrot/IMG_3754.JPGДалі учасники тренінгу знайомились між собою, називали і записували своє ім’я, вказували риси характеру на червоній ягідці, приклеюючи її на символічне гроно червоної калини. Пізніше обговорили правила тренінгу та очікувані результати.

/Files/images/patrot/IMG_3771.JPGЗа допомогою методу „мозкового штурму”, діти активно виконували поставлені їм завдання, а саме: вправи: „Закінчи речення”, „З’єднай прислів’я”, „Портрет людини-патріота”, „Вікторина про Україну”.

/Files/images/patrot/IMG_3783.JPGЗмістовно й творчо пройшов і конкурс „Держава моєї мрії”. Його завдання – створення моделі країни, у якій діти хотіли б жити. За допомогою ватманів, маркерів, журналів, у вигляді колажу школярі залюбки вимріювали свою майбутню державу.

/Files/images/patrot/IMG_3786.JPGЕнергійно й весело проводились також рухливі ігри, зокрема: „Грицько каже, роби так!”,„Пильнуй павучка”, „Голова-плечі-коліна-пальці”./Files/images/patrot/IMG_3760.JPG

/Files/images/patrot/IMG_3793.JPGСлід зауважити, запам’яталась учасникам і вправа „Від серця до серця”, під час якої вони праву руку ставили на серце, ліву на плече товаришеві, а потім висловлювали йому приємні побажання.

/Files/images/patrot/IMG_3732.JPGЗагалом патріотичний навчально-виховний тренінг пройшов в атмосфері творчості та взаєморозуміння.

Також під час зустрічі з відпочивальниками проводилась профілактична бесіда про переваги здорового способу життя, де діти переглянули відеофільм про шкідливий вплив на людський організм нікотину, алкоголю та наркотиків .

Оксана Кремінь

методист відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ
Кiлькiсть переглядiв: 345