«Ойкос -2012»

2012-08-18

З 20 липня до 10 серпня в Закарпатській області працював Всеукраїнський еколого-освітній табір-експедиція «Ойкос». Цьогорічна, 20-та ювілейна зміна виправдала всі сподівання учасників експедиції. Найперше поталанило із погодою, що дало можливість виконати програму в зазначені терміни. По друге, і це також дуже важливо, що керівниками делегацій від областей були досвідчені педагоги-практики, які добре знаються на виїзних формах роботи і провели не одну польову практику з юними дослідниками природи. Не потрібно було корегувати план, надолужувати щось упущене.

«Ойкос -2012»

Всі учасники табору-експедиції, а це 32 учні, юні натуралісти і педагоги із Рівненської, Дніпроветровської, Луганської, Одеської, Закарпатської областей та гості із Канади діяли злагоджено, тому й час проведено змістовно в гармонійному поєднанні відпочинку та оздоровлення учнів із продовженням навчально-виховного процесу, що й було метою та завданням заходу.

21 липня проведено тематичну екскурсію до Трибушанського лісництва, форелевого господарства, відвідано Географічний Центр Європи та еколого-просвітницький візит-центр КБЗ

22 липня в центральній садибі Карпатського біосферного заповіднику відбулося урочисте відкриття табору-експедиції за участю директора КБЗ, доктора біологічних наук, професора Гамора Федора Дмитровича та науковців, які щорічно працюють із учасниками Ойкосу. Після відкриття традиційно педагоги та юннати відвідали «Музей екології гір».

23-го лиипня Ойкосівці здійснили сходження на гору Говерла, найвищу вершину Український Карпат, висота якої 2061 м.н.р.м. Це хвилююча і незабутня мить для кожного, хто долає цей непростий маршрут. Гордість за себе і друзів, що разом пройшли складні кілометри гірських стежок закарбовуються в пам’яті на все життя. І якщо хтось долає їх не вперше, то кожного разу, відчуття додають вагомості такій непересічній події – буде про, що розповісти рідним, друзям, чим справедливо пишатись.

3 24 до 26 липня таборяни перебували у філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, натуралістичній базі «Едельвейс», що в с. Лазещина Рахівського району. Тут проведено радіальні виходи в гірські масиви Чорногори, обліки орнітофауни, досліджено високогірні потічки.

З 27 до 29 липня Ойкосівці продовжили програму експедиції в смт Буштино Тячівського району. Здійснено виїзд до Угольско-Широколужанського масиву КБЗ, сходження буковими пралісами до чудернацького витвору природи Карстового мосту. Відвідано Тячіський районний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Художній салон, проведено екскурсію дендрологічним парком. Дякуючи погоді вдосталь учасники табору засмагали й накупалися в річці Тереблі та Тисі.

«Ойкос -2012»

30 липня проведено автобусну екскурсію із Буштино в Національний природний парк «Синевир», що розташований у Міжгірському районі. Відвідано реабілітаційний центр для ведмедів, здійснено сходження до унікального високогірного оз. Синевир, що знаходиться на висоті 989 м.н.р.м.

Повернулися з Міжгірщини в Хустську філію ЗОЕНЦ, натуралістичну базу «Нарцис». За програмою 31 липня і 1 серпня проведено екскурсії в Долину нарцисів, Музей «Нарцису», м. Хуст, на Хустський замок, відвідано районну станцію юних натуралістів. Таким чином завершено першу - сухопутну частину експедиції.

З 2 серпня до 9 серпня проводилась друга, водна частина табору-експедиції, як еколого-краєзнавча подорож річкою Тиса на гумових катамаранах від м. Хуста до с. Вілок Берегівського району, що знаходиться на самому кордоні із Угорщиною. В процесі подорожі-сплаву робилися зупинки біля Чорної Гори, Виноградівського району, яка входить до складу Карпатського біосферного заповідника в с. Гетиня, Петрово. Юннати мали змогу досліджувати саму річку, прибережні смуги, вивчали фауну і флору.

9-10 серпня завершальні дні експедиції. Ойкосівці відвідали Невицький Ужгородський замки, Українсько-словацький кордон, здійснили екскурсію «Ужгород - стародавній та сучасний». І на сам кінець відбулося знайомство учасників табору-експедиції із обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, його педагогічним колективом, творчими лабораторіями. На підсумковому «Круглому столі» педагоги та юннати поділилися враженнями від цьогорічної, ювілейної зміни, переглянули відеозамальовку про роботу табору. Педагоги обмінялися думками щодо подальшого розвитку виїзних форм еколого-освітньої роботи, взагалі, та перспектив діяльності Всеукраїнського еколого-освітнього табору – експедиції «Ойкос».

Олександр Геревич,
Директор ЗОЕНЦ, начальник табору-експедиції «Ойкос»

Кiлькiсть переглядiв: 434