Так тримати, юні орнітологи!

2013-07-08

2012 - 2013 навчальний рік оголошено роком якісних освітніх послуг. Хоча навчальний рік уже завершився, але літнє оздоровлення в освітніх закладах Ужгорода тільки розпочалося. Не стоїть осторонь цього Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Так, із 12 червня до 2 липня 2013 року 25 юннатів екоцентру були учасниками літньої навчально-польової практики ”Орнітолог – 2013” на базі натуралістичної філії ”Едельвейс” у мальовничому гірському селі Лазещина Рахівського району.

Перед від’їздом свої настанови дітям і педагогам давав директор ЗОЕНЦ Геревич О.В. Він наголосив на великій відповідальності за здоровۥя і життя дітей під час літнього оздоровлення, якісному та безпечному відпочинку, виконанні програми та завдань навчально-польової орнітологічної практики.

Протягом двадцяти одного дня юннати вивчали орнітофауну урочищ Студений, Плитоватий, села Лазещина, працювали з визначниками, знайомилися з методикою фотографування живих об’єктів у природі таких як арніка гірська, нечуй-вітер оранжево-червоний, купальниця європейська, замальовували птахів: щиглика, синицю велику, дрозда чорного, дрозда-чикотня, зяблика, дятла великого строкатого, ластівку міську, горобців хатнього і польового та ін. 20 червня піднялися на гору Говерла, яка знаходиться над рівнем моря на висоті 2061 метр. Під час сходження учасники практики досліджували вертикальну зональність маршруту, знайомилися із рослинами і тваринами субальпійського та альпійського поясів такими як рододендрон східнокарпатський, який в народі називають ”Червона рута”, дзвоники карпатські, дріада восьмипелюсткова, сосна гірська (жереп), ялівець козацький, тирлич жовтий, тинівка гірська та ін. Побували юні орнітологи на Яблунецькому перевалі, де взяли участь у мітингу з нагоди 17-ї річниці перепоховання січових стрільців, на екскурсії у місті Яремча Івано-Франківської області, де побували біля водопаду ”Пробій”.

Не обійшлося і без розваг в ”Орнітолозі”. Запамۥятається дітям командна гра з елементами орієнтування ”Пошук скарбу”, спортивні змагання ”Рекордсмени табору”, турнір з настільного тенісу, шашково-шахматний турнір, конкурс ”Юннатівські таланти табору”, купання в річці Студений, збір лікарських рослин урочища Студений таких як чорниця звичайна (в народі – яфина), чебрець повзучий, звіробій, Іван-чай та збір білих грибів, підберезовиків, рижиків,підосиковиків.

Керівники практики Небоженко О.В., Трацевська Л.М., Біляк О.В. організували юннатам доброякісне та повноцінне чотириразове харчування, щоб діти не відчували різницю між домашнім харчуванням і табірним.

На завершення учасники практики відвідали музей екології гір Карпатського біосферного заповідника, де познайомилися з історією цього гірського краю, його культурою та традиціями, і звичайно, з флорою та фауною Карпат.

Трацевська Л.М., методист відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Кiлькiсть переглядiв: 299