„Вісник ЗОЕНЦ” № 14.

2013-07-10

Вийшов наступний номер збірника Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Вісник ЗОЕНЦ” №14. В цьому збірнику вміщено інформаційно-методичні матеріали, підготовлені методистами, керівниками гуртків ЗОЕНЦ. Пропонуємо ознайомитися із змістом Вісника. Збірник буде надісланий районним, міським еколого-натуралістичним центрам, станціям юних натуралістів області

Аналізуючи результати роботи педагогічного колективу ЗОЕНЦ, її ефективність на педагогічних радах, методичних днях неодноразово розглядалися питання удосконалення інформаційно-методичної складової діяльності ЗОЕНЦ, зокрема, підготовки видавничої продукції: „Бібліотечки позашкільника”, „Вісника ЗОЕНЦ”, буклетів, плакатів, флаєрів. Згадана видавнича продукція дає можливість з одного боку зафіксувати, зберегти опрацьовані матеріали: розробки окремих занять гуртків, сценарії масово-виховних заходів, Положення, плани, програми конкурсів, фестивалів, зльотів. Розкрити роботу виїзних форм навчання й виховання тощо і, з іншого боку дає можливість презентації цих матеріалів на різних освітянських форумах, виставках , обміну педагогічним досвідом і поширенню його серед колег позашкільників, всієї педагогічної громадськості, батьків, вихованців. У будь-яку хвилину можливо за потреби, скористатися друкованими матеріалами.

Підготовка методичних матеріалів до вміщення їх у друковані видання вимагає від педагогів особливо молодих, копіткої роботи, додаткового опрацювання літератури з обраної тематики , пошуку аналогічних форм, методів серед колег у своєму закладі, в області, Україні, за кордоном, що є вагомим елементом самоосвіти, сприяє вдосконаленню власних напрацювань . допомагає в підвищенні професійної педагогічної майстерності. Наразі важливою й відповідальною підготовка інформаційно-методичних матеріалів є і для педагогів із досвідом , оскільки за вимогою часу 2013 рік передбачає надання якісних освітніх послуг, що зобов’язує авторів до креативності, творчого пошуку інновацій, складання цікавих і, головне, корисних, потрібних для педагогів методик, розробок, листів та порад. Власне такого підходу до видавничого процесу редколегія ЗОЕНЦ буде дотримуватися й надалі, тобто надавати можливість у своїх друкованих виданнях робити „спробу першого пера” і в подальшому творчого росту для молодих педагогів та бути вірним помічником , трибуною, глашатаєм для досвідчених маститих фахівців освітянського слова.

У цьому номері збірника „Вісник ЗОЕНЦ” № 14 вміщено інформаційно-методичні матеріали методистів, завідувачів відділів, керівників гуртків з якими вони виступали на методичних днях, готували для участі у Всеукраїнській виставці видавничої продукції, проведенні Тижня педагогічної майстерності в 2012-2013 навчальному році. В роботах особлива увага приділялась питанням з досвіду роботи педагогів, тематичним розробка занять гуртків, передбачених програмами гурткової роботи та проведення масово-виховних заходів з гуртківцями.

Даний збірник вмістив наступні матеріали:

· Наші здобутки на ІІ Всеукраїнській виставці видавничої продукції з позашкільної освіти „Позашкільні читання” (Н.Мальцева- методист відділу інформаційної роботи ЗОЕНЦ)

· „Воскресни писанко”- інформація про проведення конкурсу (Н.Мальцева – методист ЗОЕНЦ, Ю. Шандор – завідувач відділу організаційно-иасової роботи ЗОЕНЦ)

· ІІІ Всеукраїнська виставка „Країна юних майстрів” ((О.Геревич – директор ЗОЕНЦ, Н.Мальцева – методист відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ)

· Обласний зліт учнівських лісництв 2013 рік (Н.Мальцева – методист відділу інформаційної роботи ЗОЕНЦ)

· Синоптики в природі. Прогнозування погоди Рослини – синоптики, Крилаті барометри. Водні синоптики. Погоду прогнозують ссавці.(О.Поган – керівник гуртків ЗОЕНЦ)

· „Виховання почуття любові до рідного краю, природи, почуття відповідальності за її збереження та охоронуна заняттях гуртків „Юні екологи-краєзнавці” (В.Мішко –керівник гуртків філії ЗОЕНЦ „Арніка”)

· Рослини радіопротектори та антиоксиданти. Біологічні особливості рослин. Дослідницька та пізнавальна діяльність учнів під час роботи на НДЗД (О.Мельник – керівник гуртків ЗОЕНЦ)

· З досвіду роботи: Сценарій масового виховного заходу „Свято квітів”, Екологічна стежка „Пізнай і збережи природу Карпат”(Бунтушак Г.М. –керівник гуртків філії „Едельвейс”)

· Заняття „Ознайомлення з природними екосистемами своєї місцевості” (Мішко В.М. – керівник гуртків філії „Арніка”)

Сподіваємося, що матеріали збірника будуть корисними для педагогів позашкільних навчальних закладів та педагогам загальноосвітніх шкіл області.

Над упорядкуванням матеріалів збірника працювали :

Геревич Олександр Васильович – директор ЗОЕНЦ, Заслужений працівник освіти України

Мальцева Надія Якимівна – методист відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ.

Кiлькiсть переглядiв: 300