Всеукраїнський дитячий фестиваль „Українасад”.

З 8 по 10 жовтня 2014 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів Всеукраїнський дитячий фестиваль „Україна – сад”, в якому взяли участь делегації з 14 областей України.

Нашу область представляли: Роман Оксана, учениця 11 класу Широківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Виноградівської районної ради; Федак Олександра, учениця 8 класу Малокопанської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Виноградівської районної ради; Пацкан Іван, учень 9 класу Золотарівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів.

В рамках фестивалю відбулася всеукраїнська виставка-ярмарок плодово-ягідної продукції. Виручені кошти від реалізації дарів землі, вирощених власними руками, перераховані на особистий банківський рахунок пораненому в зоні АТО бійцю.

Одночасно учнівська молодь відвідала Головний військово-медичний клінічний госпіталь де передала героям України особисто вирощену фруктову продукцію.

Учасники заходу відвідали формовий сад Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. Наукові фахівці ботсаду, доктор біологічних наук Клименко Світлана Валентинівна та кандидат біологічних наук Скрипченко Надія Василівна, провели майстер-клас „Нові плодово-ягідні культури” і ознайомили юних садівників з новими видами та сортами, а саме: азіміна, хурма віргінська, каштан їстівний, айва, актинідія, зізіфус та кизил.

„Дослідницька робота з садівництва в творчих учнівських об’єднаннях” стала основоположною на Симиренківських читаннях. Одночасно відбулась презентація науково-дослідницьких та експериментальних робіт учасників масового заходу. Федак Олександра представила свою науково-дослідницьку роботу на тему: „Вирощування саджанців підщеп для розмноження плодових дерев” та посіла ІІІ місце.

Авторитетне журі визначило кращих конкурсантів за окремими номінаціями в галузі дослідництва та експозиційної привабливості виставкової експозиції.

Команда від Закарпатської області була нагороджена грамотою за зайняте ІІІ місце на виставці-презентації досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю.

В рамках культурної програми юннати відвідали київський національний академічний театр оперети, де подивились виставу „Містер Ікс”.

Всі учасники отримали грамоти та подарунки, незабутні враження та набули досвід від проведеного Мазуром Петром Олександровичем (завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді) майстер-класу у плодово-ягідному розсаднику: „Вегетативне розмноження плодово-ягідних культур”.

Олександра Токарєва, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Кiлькiсть переглядiв: 537