”1 червня – свято маленьких громадян”

Сьогодні, як ніколи, потрібно говорити про те, до яких наслідків може призвести порушення прав людини, а саме, найголовнішого права – права на життя. Людям всього світу потрібно усвідомити, що війна – це є найгірший спосіб розв’язування суперечок і проблем. Сьогодні людство володіє такою могутньою зброєю, що Третя світова війна не тільки не вирішить всіх проблем, а й знищить усе людство. Через воєнні конфлікти, теракти, злочини, аварії, а також стихійні лиха, голод, епідемії страждають діти. Але і у мирному житті діти потребують особливої турботи і уваги з боку дорослих. У них є свої потреби і інтереси. Ці обставини були прийняті до уваги. Так у 1989 році з’являється Конвенція про права дітей, головними завданням якої є захист дітей. Саме про права і свободи маленьких громадян йшлося на масово-виховному заході у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді 30 травня 2014 року.

Із словами привітання до юннатів звернувся директор ЗОЕНЦ Геревич Олександр Васильович.

Юннати ознайомлювались із статтями Конвенції про права дітей, взяли участь у інтерактивній грі ”Чи знаєте ви свої права?” Були і музичні привітання, які підготували до заходу юннати гуртка ”Комп’ютерна грамотність” Балюк Каріна і Тужикова Анна-Каріна. Вони виконали всім відомі дитячі пісні ”Куда уходит детство”, ”Україно моя”, ”Канікули”. Не обійшлося і без розваг в природі. На п’яти зупинках команди змагалися у конкурсах ”Знавці тварин живого кутка”, ”Звуки природи”, ”Знавці лікарських рослин ЗОЕНЦ”, ”Історії з торбинки”, ”Укладка рюкзака”. Перемогла команда ”Дендрологи”, яка набрала найбільше балів. На другому місці – команда ”Вовчики”, на третьому – команди ”Мишки” і ”Юннати”. А після активного відпочинку педагоги частували учасників змагань смачним компотом із чорниці та печивом.

На завершення заходу для всіх учасників було проведено флеш-моб під назвою ”Мрія” та святкову дискотеку. Давайте ж дитячі мрії не руйнувати!

Я хочу, щоб моє дерево було зеленим!

Щоб зла сокира його ніколи не торкалася!

Щоб колискова бабусина знов прийшла до мене!

І щоб зі мною назавжди зосталася!

Я хочу, щоб мій будинок був високим і гарним!

Щоб поруч зі мною жили привітні люди!

Щоб кожне добре діло не лишалося марним!

Щоб було так завжди там і усюди!

А я хочу, щоб моя річка була чистою!

Бо я влітку дуже люблю в ній купатися!

А ще хочу, щоб сонце посмішкою променистою

Не забувало кожного ранку зі мною вітатися!

А я просто люблю збирати квіти.

Дихати їхніми п’янкими ароматами.

Я кожному другу по справжньому радітиму!

З ним весело співатиму!

Хай живуть дитячі мрії!!!

Методист відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ Трацевська Л.М.

Кiлькiсть переглядiв: 316