/Files/photogallery/1111/P6050967.JPG

5 червня – всесвітній день охорони навколишнього середовища

5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Він був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році й з тих пір відзначається всім світовим співтовариством щорічно. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. “Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами”, – так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня навколишнього середовища 5 червня.

В м. Ужгороді, у екологічному центрі, відділ екології та природоохоронної роботи організував та провів масово-виховний захід до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. Метою заходу було: залучення юннатів до природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону та вивчення стану навколишнього природного середовища, підвищення екологічної обізнаності учнівської молоді щодо проблем довкілля. В цей день юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді вирушили у мандрівку екологічними майданчиками:

Майданчик №1 «Наше багатство”

Майданчик №2 „Екологічні проблеми України”

Майданчик №3 „Розвяжи кросворд”

Майданчик №4 „Згадай тварин і рослини Закарпаття”

Майданчик №5 „ Намалюй малюнок”

Під час цієї мандрівки діти дізнались багато цікавого, пограли у різноманітні екологічні ігри а також позмагались малюючи на асфальті, відгадуючи кросворди та відповідаючи на питання вікторини.

В кінці заходу дирекція екологічного центру привітала всіх природоохоронців, науковців, екологів області, громадські екологічні організації, студентів-екологів з професійним святом та бажала їм сил, наснаги, вагомих здобутків на ниві збереження оточуючого світу та вручила подяки гуртківцям за активну участь у Міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах, акціях, виставках, природоохоронних масово-виховних заходах.

Всесвітній день навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Забруднюючи оточуючий світ, ми, в першу чергу, шкодимо собі, забираємо у прийдешніх поколінь змогу жити в оточенні густих лісів, широких чистих рік, прозорого повітря.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті. Саме від нас залежить наше майбутнє!

Довкілля наше неповторне,
Довкілля наше чарівне.
То сонечко тебе пригорне,
То злегка вітерець дихне.

То дощик рясно землю вмиє,
А то веселка зацвіте.
То небо знову заясніє,
З землі зернятко проросте.

Наш світ живий і розмаїтий,
Довкілля наше чарівне.
Он на лугах розквітли квіти
І все це радує мене!

/Files/photogallery/1111/P6050005.JPG/Files/photogallery/1111/P6050956.JPG/Files/photogallery/1111/P6050960.JPG

Завідуюча відділом екології

та природоохоронної роботи Алла Самойлова

Кiлькiсть переглядiв: 387