/Files/images/P1090683.JPG

25 березня 2014 року для юннатів Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді була проведена навчально-пізнавальна екскурсія на тему ”Ранньоквітучі рослини підзамкової гори” в

с. Невицьке з метою ознайомлення юннатів із цими рослинами в природі, виховання бережливого ставлення до первоцвітів та ранньоквітучих рослин.

Спілкування з природою, на що націлює неодноразово директор ЗОЕНЦ Олександр Васильович Геревич, юннатів почалося із розгляду залишку вулканічного туфу, який ще донедавна був пам’яткою природи і зберігся біля підніжжя Невицького замку. Діти побачили на власні очі застиглу вулканічну магму і змогли доторкнутися до історії утворення Карпатських гір. А яке різнотрав’я ранньоквітучих рослин тут! Все підніжжя вкрите килимом із квітуючих рослин рясту порожнистого, анемони дібровної, анемони жовтецевої, зубниці залозистої, скополії карніолійської, чини весняної. А ще вразив нас петрів хрест лускатий, у якого на товстому м’ясистому рожевуватому стеблі одна біля одної сиділи пурпурові квіти, утворюючи однобоку китицю. Покуштували і листочки ведмежої цибулі, яку в народі називають ”черемша”, і яку деякі люди зривають оберемками для подальшої продажі на ринку через великий вміст вітамінів. Піднявшись на гору, відвідали один із середньовічних замків Закарпаття – Невицький замок, який у свій час займав важливе стратегічне положення – з його стін можна було контролювати вихід із Ужанської долини, через який проходив торгівельний шлях з Угорщини у Галицько-Волинське князівство. Зараз на ньому проводяться археологічні розкопки та його очищення силами волонтерів. Біля стін замку юннати побачили і представника плазунів – ящірку прудку, яка заціпеніла від холоду і ледь рухалася. Кожний хотів доторкнутися до неї, погладити, прихистити. Це видовище було проникнуте співчуттям, любов’ю до живих істот, спрямоване на їх збереження та охорону.

А після екскурсії настав час і для відпочинку, перекусу, розпалювання вогнища та жартів.

На зворотньому шляху учасники екскурсії побували і біля джерела із водою, насиченою іонами срібла. Всі її покуштували і втомлені та задоволені приїхали до Ужгороду.

Наступна наша екскурсія – на гору Плішка! Хто хоче познайомитись із пізньоквітучими весняними рослинами, пройти туристичним маршрутом 4 км вгору, випробувати себе на витривалість – ласкаво просимо!

Отже, юннати, ждемо вас у травні!

/Files/images/P1090712.JPG

Методист відділу організаційно-масової роботи Трацевська Л.М.

Кiлькiсть переглядiв: 675