/Files/images/годівниця 4.jpeg/Files/images/годівниця 3.jpeg

/Files/images/годівниця 7.jpeg/Files/images/годівниця 6.jpeg/Files/images/годівниця 5.jpeg

/Files/images/гоівниця 2.jpeg/Files/images/годівниця.jpeg/Files/images/годівниця 9.jpeg/Files/images/годівниця 8.jpeg

Допоможемо пташкам зимою.

Дорогі друзі! Зараз закінчилась прекрасна пора року – золота осінь, щедра і багата пора для нас. Але не тільки для нас, а і для всіх мешканців лісу – птахів та звірів.

На зміну їй прийшла зима, з сніговіями, з холодними вітрами, лютими морозами. Найбільш в цю пору бідуватимуть наші пернаті друзі – зимуючі друзі, а також ті, що прилітають з більш північних районів зимувати до нас. Холодно і голодно їм. Все заховано бід снігом, нічим поживитися. А апетит у них зимою набагато більший ніж в інші пори року, щоб не замерзнути, птахи повинні безперервно їсти. А зимою день короткий, корму мало, та і добувати його важко. Тому багато птахів гине в цю пору. Гинуть птахи – наші друзі і помічники по збереженню врожаю, лісу, саду.

Отже, любі друзі! Птахів зимою треба підгодовувати, а підгодовувати їх дуже просто. Необхідно регулярно і на одному місті класти для них корм. Це відразу привабить пернатих. Краще всього влаштувати кормові столики з навісом (простіше – годівничку). Вигідна годівниця у вигляді столика з перевернутою пляшкою вниз горлом.

Викладайте на пташиний стіл шматки сала. Кістки та жирні шматочки від м’яса, які залишаються після сімейної трапези, вабитимуть синичок і дятлів, а також сойок. Пам’ятайте, що ці продукти повинні бути несолоними (повністю без солі).

Зимове меню пташиного столу

Зима – традиційна пора для підгодівлі птахів, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи. Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Тому не полінуйтеся підкинути пернатим зимувальникам корму, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зими.

Регулярна підгодівля птахів у складний для них час допоможе популяціям диких птахів вижити й приступити до розмноження наступної весни. Зауважте, що у цьому словосполученні ключовим є слово «регулярна». Найгірше, що може статися в сувору зиму — це збої в підгодівлі або ж її припинення взагалі.

Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути несмаженим. Дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувати добути ядро зі шкаралупи, тому радимо дещо потовкти насіння. Крім того, годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи, хоча дятлів і повзиків за ним не побачиш. Ці люблять годуватися на підвішених годівничках. До корму можна підмішувати насіння маку в невеликій кількості. Ним люблять ласувати чижі й зеленяки. Для зимової підгодівлі дроздів (чорного, чикотня тощо), викладайте на сніг шматочки яблук і грушок.

Раціон птахів — це корм, збагачений вуглеводами та жирами. Саме ці речовини допоможуть поповнити життєво необхідні жирові запаси, такі важливі для виживання птахів у довгі, холодні ночі. За таким кормом не варто ходити далеко до супермаркету чи пташиного ринку, адже ідеальну поживу для птахів, із високим вмістом жиру, кожен знайде на своєму кухонному столі. Рештки від сала, кістковий мозок, залишки топленого жиру, крихти тістечок, печива тощо — усім цим можна сміливо ділитися з птахами взимку. Тільки пам’ятайте, щоб уникнути можливого поширення захворювань, не годуйте птахів сирими кістками чи м’ясом. І не забувайте також про те, що ці наїдки можуть приваблювати до годівничок котів.

На останок ще кілька порад від досвідчених птахолюбів. Підтримуйте свою стаціонарну годівницю в охайному вигляді, адже це впливає на здоров’я птахів. Хоча б раз на місяць очищуйте її від сміття й мийте легким мильним розчином. Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном. Два останні види круп розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоди. Також не варто загодовувати птахів хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, як попкорн для голодної людини — швидко наповнює пустий шлунок, але не має поживної цінності для птахів. Окрім того, така їжа приваблює до годівнички переважно голубів (особливо в містах).

  • Крихти та скоринки

Найчастіше в годівнички птахів потрапляє хліб. Із точки зору поживності, це не найкраща їжа для птахів, однак, як і з людьми, він допомагає наповнити порожній шлунок. Не давайте птахам хліб із домішками житнього борошна.

  • Відварена картопля

Птахам смакуватиме картопля в «мундирах», яку, перш ніж покласти в годівницю, варто розломити навпіл.

  • · Фрукти

Пізнього літа та восени фрукти приваблюють і птахів, і метеликів, а також бджіл і ос. Зберіть яблука чи груші, які пооббивав вітер, і сховайте їх у темному, прохолодному місці. У сувору зимову пору, коли птахи вже пооб’їдали всі запаси ягід і фруктів на деревах і кущах, викладіть свої припаси яблук і грушок прямо на сніг. Або ще, поріжте фрукти на дольки чи понанизуйте їх на патички й викладіть у годівничку.

  • Сало

Прислів’я говорять: Більше птахів – менше шкідників – більше врожаю.

Підгодуй птахів зимою – вони віддячать тобі літом.

Оригінальна годівничка для птахів:

інструкція виготовлення

Необхідні матеріали:

* сало
* грубий овес
* горіхи
* сухофрукти
* насіння соняшника
* дріт
* старий тенісний м’яч чи щось подібне: його потрібно спочатку розрізати на 2 половини і зробити маленький круглий отвір на вершині, потім знову запечатати, обернувши кулю дротом навколо і скрутивши кінці дроту разом надійно.
* якщо немає кулі, то підійде склянка чи інші формочки.
* садова мотузка

Починаємо виготовлення годівниць для птахів. Помістіть сало в каструлю і розплавте його при низькій температурі (як на фото). У той час як сало тане, змішайте сухофрукти й горішки разом.Додайте жменьку сухої їжі до розплавленого сала і змішайте їх разом. Сухі компоненти повинні бути всі добре змочені в салі.

Вставте провід у центр старої кулі, що ми заздалегідь підготували. Провід повинен бути в довжину більше чим куля. Нижній кінець дроту, що буде занурений у кулю, краще загнути у формі петлі. Заповніть кулю сумішшю. Якщо кулі у вас не виявилося, то можна використовувати склянку.

Після того як суміш застигне можна видалити форму і розвісити красиві годівнички для птахів у саду http://krasuni.ru/wp-content/uploads/2011/12/godivnychka5.jpg

Бажаємо Вам успіху друзі! Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.

Зав. відділом екології та

природоохоронної роботи

Самойлова А.В.

Кiлькiсть переглядiв: 2087