Юннати – за здоровий спосіб життя

14 березня 2014 року в рамках ”Тижня педагогічної майстерності” в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся масово-виховний захід ”Юннати – за здоровий спосіб життя”. Метою заходу є формування у юннатів уявлення про здоровий спосіб життя, показати негативний вплив нікотину, алкоголю, наркотиків на організм людини, сприяння попередженню шкідливих звичок, виховання у дітей відповідального ставлення до свого здоров’я.

Традиційно відкрив захід директор екоцентру О.В. Геревич, який наголосив на тому, що потрібно берегти навколишнє середовище, повітря, воду, надра, адже від цього залежить здоров’я людини. А від того як себе почуває людина, від її стану здоров’я, від її настрою залежить те, що вона робить, як виконає свою роботу, який результат роботи отримає.

Зараз дуже багато говорять про здоровий спосіб життя, та іноді він видається чимось абстрактним і нереальним. Але тільки уявіть – якщо поліпшити хоча б 7 ключових аспектів нашого життя всього на 10-20 %, це одразу позначиться на якості нашого життя. Поєднавшись, ці 7 поліпшених чинників значно змінять життя, і наша мета – здоров’я і довголіття, стануть цілком досяжними. Із цими сімома ключовими правилами здорового способу життя і знайомилися юннати ЗОЕНЦ, а це - правило ”Раціональне харчування”; правило ”Фізична активність”; правило ”Відмова від шкідливих звичок”; правило ”Правильний розпорядок дня”; правило ”Позитивний настрій”; правило ”Особиста гігієна”; правило ”Компанія однодумців”. Кожне із цих правил було доповнене виступами юннатів та слайдами мультимедійної презентації. Так юннати гуртка ”Юні садівники” (керівник Величканич О.М.) підготували виступ вітамінів А, В, С, Д, в якому відобразили значення вітамінів для здоров’я людини та назвали продукти, в яких вони знаходяться. Юннати гуртка ”Юні друзі природи” (керівник Небоженко О.В.) підготували і показали ”Ток-шоу” ”Все про всіх”, а про шкоду шкідливих звичок таких як тютюнопаління, алкоголізм і наркоманія розповіла запрошена гостя Ганчин Людмила Данилівна, лікар обласного центру ”Здоров’я”. З цікавістю юннати споглядали лялькову виставу ”Колобок у новій казці”, яку показав ляльковий театр ”Екознайки” під керівництвом Біляк О.В. Напередодні заходу з гуртківцями було проведено тестування на визначення здорового способу життя ”Чи вмієш ти вести здоровий спосіб життя”. За підсумками тесту майже всі юннати ЗОЕНЦ ведуть здоровий спосіб життя, а це 89%. Решту 11% юннатів мають переглянути свої гігієнічні навички та шкідливі звички і їх змінити. Також завітали на захід і ”мікроби-бруднулі”, які показали важливість додержання особистої гігієни кожною дитиною.

Не обійшли увагою на масовому заході питання впливу комп’ютера на здоров’я дитини. Учасникам заходу висвітлили і переваги користування комп’ютером, і проблеми, які пов’язані з комп’ютером. А це навантаження на очі, психічні навантаження, тунельний синдром зап’ястя, погане самопочуття, бруд і пил, але основна небезпека чатує на дітей у соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону, домашню адресу, особисті фото, погоджуються на зустріч з незнайомою віртуальною особою.

Здоровий спосіб життя робить нас енергійнішими, активнішими, дає нові емоції та дивовижно змінює всі аспекти життя, веде до здоров’я та довголіття. Тож будьте здорові!

Методист відділу організаційно-масової роботи Трацевська Л.М.

Кiлькiсть переглядiв: 297