„Земля – наш дім”

22 квітня – День Землі – свято чистої Землі, чистої води, чистого повітря. Історія цього свята пов’язана з іменем жителя американського континенту Джона Мортона. Наприкінці 19 століття він переїхав на територію пустельної прерії штату Небраска, небагато чисельні дерева якої посилено вирубувались на будівництво будинків та на дрова. Мортон запропонував влаштувати день, присвячений озелененню. Цей день назвали Днем дерева. У 1882 році День Дерева було оголошено офіційним святом.

У 1969 році в Санта-Барбарі сталися страшні події, що спонукали людей активніше боротися за чистоту нашої планети. Зі свердловини біля р. Санта-Барбара розлилися мільйони тонн нафти. Пляжі і прибережні океанські води покрилися брудним, смердючим шаром жирного слизу. Тварини потрапляли в бруд і гинули. Ця подія розбудила свідомість людей, і вони вирішили один день в році присвячувати захисту планети. У 1970 році понад 20 млн. чоловік в різних країнах світу взяли участь в акції, яка отримала назву День Землі.

У 1990 році свято було оголошено міжнародним, в акції брали участь вже 200млн. людей з 141 країни.

У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилягаючі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Традиційним в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі стало проведення масово-виховного заходу, присвяченому відзначенню Всесвітнього дня Землі, який цього року відбувся в рамках Тижня екології.

/Files/images/nova/флеш-моб.jpg

Юннати почули інформацію про історію цього свята, довідалися багато цікавих фактів про Землю. Було наголошено, що саме цього дня, 22 квітня 2015 року, Міжнародна програма GLOBE („Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля”) відзначає своє 20-річчя.

Вихованцям було наголошено на екологічні проблеми Закарпаття, запропоновано різноманітні екологічні ігри, які допоможуть усвідомити відповідальність кожного за долю планети, заощадити природні ресурси і зберегти наш дім – Землю – чистою і красивою.

/Files/images/nova/IMG_9299.jpg

Нам треба довкілля своє відновити.

Бо все прийшло в цей світ, щоб жити.

Ми посадим довкола берізки і клени.

Хай наш край розквітає і буде зелений.

Ми очистимо землю свою від сміття

Й буде в нас чарівне і здорове життя!

Назавжди запам’ятай –

Бережи свій рідний край!

Це твоя земля, країна,

Край батьківський – Батьківщина!

Земля – наш дім,

Нам жити в нім!

Цими гаслами завершився флеш-моб юних екологів ЗОЕНЦ.

О. Величканич, завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

О. Токарєва, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи

Кiлькiсть переглядiв: 369