Екскурсія у форелеве господарство

/Files/images/foto_na_sayt/HOx7m1FvyjY.jpgВихованці гуртка «Екосвіт», який діє на базі Броньківської загальноосвітньої школи I-III ступенів Іршавського району, відвідали рекреаційний комплекс форелевого господарства "Стара Вага". Його господар Михайло Митенько розповів про штучне вирощування веселкової форелі, яку тутешні жителі називають стругою./Files/images/foto_na_sayt/xDDYuMxLtJA.jpg

/Files/images/foto_na_sayt/1BfC3LwiPV0.jpgДо речі, Михайло продовжив справу свого батька, який один з перших на Іршавщині почав займатися розведенням королівської риби у високогірній Броньці. Свого часу їм дісталися запущені ставки та нанівець занедбана система водозабору. Наразі показник з вирощування становить лише 15 відсотків від кількості, яку дозволяє матеріально-технічна база краю. Проте Закарпаття починає відновлювати свої потужності з розведення веселкової (райдужної) форелі. Поступово кількість таких форелевих малих господарств збільшується, а це означає, що Закарпатській області повертається статус рибної.

/Files/images/foto_na_sayt/ebmOf03f7j8.jpgТакож учні ознайомились із проблемами «Старої Ваги». Пан Михайло зауважив, що форель тримають лише для розведення, а не для зарибнення річок та струмків. Оскільки це інвазійний вид, і він всеїдний і постійно голодний, тому годувати його доводиться часто, а корм не з дешевих. Окрім того, ще додаткові витрати на енергоносії та утримання водоносної системи. Тому вирощування веселкової форелі не кожному під силу. «А про підтримку держави марні сподівання,» - каже Михайло Митенько.

/Files/images/foto_na_sayt/iHrBM1LRpAE.jpgПовертаючись із форелевого господарства ми з учнями побували і в Річанському заповіднику, де побачили різних представників фауни : сарну європейську, свиню дику, фазанів тощо. Об’єкт знаходиться під охороною.

/Files/images/foto_na_sayt/4lPzDxIZkzc.jpgТак, під час цієї навчально-пізнавальної екскурсії гуртківці ознайомилися з рослинами й тваринами як цілісними живими організмами, а також з їх розвитком у взаємозв’язку з умовами існування. Крім того, діти усвідомили необхідність шанобливого ставлення до природи.

Олеся ДИЧКО,

керівник гуртка «Екосвіт»,
с.Бронька Іршавського району

Кiлькiсть переглядiв: 803