• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Юннатівська пасіка

З метою підготовки спеціалістів для бджільництва при Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розроблено положення про обласну очно-заочну школу пасічника, яка б забезпечувала здобуття знань, умінь і навичок у галузі бджільництва, створювала б умови для поглибленого вивчення біології бджолиної родини, практичних навиків в роботі з бджолами, сприяла б вибору майбутньої професії пасічника.

Для цього було придбано 70 бджолородин карпатських бджіл, які розміщені у вуликах системи “Лежак” двосімейних та системи “Дадан Блат” 14–ти рамочні з магазинними надставками.

На заняттях гуртка бджолярів навчально-виховна робота велась по таких напрямках: навчальний, розвиток світогляду та мислення; вироблення практичних умінь та навичок; екологічне виховання, естетичне виховання. Робота за цими напрямами здійснювалася комплексно.

Карпатські бджоли відомі своєю миролюбністю та працьовитістю; навіть при умові пасмурної погоди вони вилітають на медозбір та використовують нектар з малим вмістом цукру.

Вивчалась біологія бджолинної сім’ї, роль матки, трутнів і робочих бджіл у житті бджолинної сім’ї, будова і функції зовнішніх та внутрішніх органів робочих бджіл, трутнів, матки, період розвитку та тривалість життя бджолинної сім’ї, збір нектару та переробка його в мед, захист вулика, збір пилку та переробка його в пергу.

Робота пасічникаБджола на сотахБджільники

Проводились вивчення рослин медоносів /комахозапильні, вітрозапильні, строки цвітіння/, складався медоносний конвеєр для пасіки з метою визначення кількості бджолосімей які можна утримувати на даній території.

З метою покращення кормової бази для бджіл, юннатами висаджувались медоносні дерева та кущі, висіювались трав’янисті рослини (фацелія, буркун).

Практична робота безпосередньо пов’язана з формуванням в учнів таких навичок, як охайність, терпіння, уміння зосереджуватись на виконуваній роботі. Проводились досліди по впровадженню на пасіках області вулика „Роже де Лона” (Франція) та препарату „Ізатизон”.

Кiлькiсть переглядiв: 1193