• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Обласний зліт юннатів "Золотий нарцис"

КВІТУЧА ДОЛИНА

КВІТУЧА ДОЛИНАТой, хто хоча би раз побував тут навесні, назавжди запам’ятає цей унікальний куточок природи: зелений килим лук, по якому повільно пливуть білосніжні хмарки нарцисів. Таку величну, ні з чим не зрівняну картину, можна побачити тільки тут.

Майже цілий рік долина не являє собою чогось надзвичайного. Зелені луки між невисокими косогорами, через які звивається річка Хустець.
Та ось прийшла весна. І Долина зустрічає її святковим вбранням: в березні вкрита ніжним килимом підсніжників і шафранів, в квітні білоцвітів. Та визначним для Долини є саме травень. Адже саме в цей час вся долина, як у казці, розквітає килимом білосніжних нарцисів. Не посаджених рукою людини садових нарцисів, а посіяних самою природою – нарцисів вузьколистих. Весняний вітерець розносить їх витончений аромат по всій долині.

КВІТУЧА ДОЛИНАНе так давно, яких-небудь років п’ятдесят, вся долина річки Тиси, від Хуста до Тячева, на 30-40 км була вкрита навесні величезним білим килимом диких нарцисів. Зараз нарциси збереглися тільки в долині річки Хустець в урочищі Кіреші. Мало хто повірить, що нарцис, який росте в низовині, за своїм походженням високогірний вид рослини. Коли з Карпат спускалися льодовики, разом з ними в низину потрапило і насіння нарцису.
В Долині, крім нарциса вузьколистого, виявлено ще 16 видів рослин, яких занесено до Червоної книги України, серед них: еритроній собачий зуб, білоцвіт весняний, пізньоцвіт осінній, шафран Гейфеля, підсніжник, півники сибірські.
І саме задля збереження природних заростей нарциса вузьколистого, рідкісного ботанічного об’єкта, Долина нарцисів включена у 1979 році до складу Карпатського біосферного заповідника.
З метою залучення школярів до природоохоронного руху, пропаганди збереження цієї унікальної перлини Карпат започатковано обласний зліт юних натуралістів „Золотий нарцис”, який щорічно проводять управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Хустська районна станція юних натуралістів.
Цьогорічний 9-й зліт зібрав у Долині блисько 290 учнів, гостей та педагогів з усіх районів області.

КВІТУЧА ДОЛИНАУрочисте відкриття зльту розпочалося з виступів директора ЗОЕНЦ Геревича О.В. та директора КБЗ Гамора Ф.Д. Хлібом - сіллю вітали учасників зльоту та гостей юннати Тячівського РАЙЕНЦ.
Після привітань,відбулися конкурсні змагання юнатів,які проводилися на 5 майданчиках;"Візитівка команди" "Червона книга" "Юннат - ерудит" "Відкриття лісу" "Жива вода". А юні художники насолоджувалися "доторком до природи": для них було організовано пленер.

Переможці конкурсів нагородженні цінними подарунками та дипломами Управління освіти і науки Закарпатської ОДА і Закарпатського обласного еколого -натуралістичного центру учнівської молоді.

КВІТУЧА ДОЛИНА

Кiлькiсть переглядiв: 1131