Школярам Ужгорода ЗОЕНЦ відкрив свої двері

2012-10-12

28 вересня 2012 Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді з радістю відкрив свої двері учням загально - освітніх шкіл міста Ужгорода. Понад 150 школярів, гостей, батьків та педагогів прийшли познайомитися із нашим позашкільним закладом.

Школярам Ужгорода ЗОЕНЦ відкрив свої двері

На урочистій лінійці під гаслом ”Запрошує ЗОЕНЦ” та приуроченої до Дня юного натураліста України, були оформлені декілька виставок - презентацій, а саме: фотовиставка ”В об’єктиві юного натураліста”, виставка квітів, овочів і фруктів, вирощених на навчально-дослідній земельній ділянці юними квітоводами та овочівниками під назвою ”Щедрість рідної землі”. Юні пасічники продемонстрували фрагмент діючого вулика, реманент по догляду за бджолиними сім’ями, продукти бджільництва такі як мед, віск, забрус, маточкове молочко, пилок, що підвищують імунітет людини та зміцнюють здоров’я, розповіли як доглядати за бджолами-трудівницями. Екологи – краєзнавці розгорнули наметове містечко із натуралістичним спорядженням, плавзасобами. Юні екожурналісти, режисери, оператори дитячої екологічної відеостудії «Дивосвіт» представили завершені відео роботи на СД дисках. Вони запрошували у свій гурток дітей, в якому новачки навчаться робити відеорепортажі, відеоролики та брати інтерв’ю.

Школярам Ужгорода ЗОЕНЦ відкрив свої двері

Учні гуртків комп’ютерної грамотності розповіли про свої захоплення й продемонстрували досягнення в оволодінні комп’ютерною технікою.

Директор ЗОЕНЦ Геревич О.В. та гості: Бауман Т.О. – голова президії обласної організації українського товариства охорони природи; Гаркуша Олександра та Гаркуша Олексій – партнери ЗОЕНЦ з видавничої роботи; Повханич Оксана – студентка біофаку УжНУ, колишня юннатка привітали присутніх зі святом, побажали учням успіхів у навчанні, творчих досягнень у дослідницько-експериментальній роботі, охороні та збереженні навколишнього природного середовища.

А потім слово взяли юннати, які розповіли про мальовничі куточки природи закарпатського краю, які вони бачили, спостерігали, вивчали, милувалися під час навчально-пізнавальних екскурсій, літньої навчально-польової орнітологічної практики, обласного профільного табору ”Юннат”, Всеукраїнського наметового екологом-освітнього табору-експедиції ”Ойкос”.

Карпатські гори небо обіймають
І для людей потоками співають,
Дарують все потрібне для життя.
Вони – минуле наше й майбуття.
Із гір завжди далеко видко й чути,
У злагоді тут люди вчаться бути.
За ці щедроти чи зробив щось ти,
Аби Карпати рідні зберегти?

А як бережемо ми, юннати ЗОЕНЦ, цю красу?

А ми турбуємося про цю красу таким чином: протягом навчального року юннати ЗОЕНЦ взяли активну участь у 32 міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах, фестивалях, зльотах, конференціях, виставках, акціях: Міжнародному екологічному конкурсі „Ліс – зелений друг Землі”, Міжнародному дитячому молодіжному фестивалі аудіовізуальних мистецтв „Кришталеві джерела”, зборі учасників екологічних експедицій, походів, польових практик, конкурсі дитячого малюнка „Хліб очима дітей”, конкурсі колективів екологічної просвіти, конкурсі учнівських шкільних лісництв, ”Новорічна композиція”, зльоті учнівських виробничих бригад, виставці-звіті „Країна юних майстрів”, акції „Годівничка”, „Діти за гуманне ставлення до тварин”, „Птах року”, „Зимовий облік птахів”, семінарі-практикумі з ботаніки, акції „Тиса – молодша сестра Дунаю” в рамках Міжнародного свята День Дунаю, тощо.
Кращим юннатам були вручені грамоти.

Всім сподобалася презентація і «Юних екологів”, виконана на мотив пісні ”Малинки»:

Нарешті урокам на сьогодні кінець
І ми з вами зустрілись в ЗОЕНЦ.
Ми будем в гуртках займатись
І різними дурницями не будем перейматись.
Ламати дерева, кидати сміття
Ні в кого з нас не підніметься рука.
Бо любим ми наш рідний край.
Наш девіз – природу зберігай!
А цього літа ми були в горах,
У класному таборі, що зветься ”Орнітолог”.
На Говерлі ми побували,
В Долину Нарцисів теж завітали.
Купалися, вчилися і засмагали,
На обліки ходили, птахів рахували.
Єй, дітвора! Комп’ютери кидай
І до нас в ЗОЕНЦ поспішай.
Приспів:
В ЗОЕНЦі, в ЗОЕНЦі
багато конференцій,
Тут птахи, риби, звірі
І є де погулять
В ЗОЕНЦі, в ЗОЕНЦі.
Ідіть до нас в ЗОЕНЦ ви,
Тут дбаєм про природу
І любим працювати.

Цікаво свій гурток презентували ”Юні фенологи”. Вони підготували два турнікети ”Сторінками життя юних фенологів” та ”Свята та будні юних фенологів”, ілюстровані світлинами.

Особлива увага на святі була приділена новачкам, їх посвятили в юннати з врученням значків ЗОЕНЦ та блокноти юного натураліста. В кінці заходу ведучі зачитали побажання для всіх юннатів, записані на стрічці, що була прикріплена до великої повітряної кулі: «Любіть природу, оберігайте її багатства, дбайте про природу, не зривайте рослин, занесених до Червоної книги, не калічте дерева, не залишайте сміття у лісі, не залишайте палаючим багаття.” Кулю із надписом ”Юннат – це на все життя” та стрічкою із побажаннями під оплески запустили в небо кращі наші юннати.

Завершилося свято гучною та веселою дискотекою.

Геревич О.В., директор ЗОЕНЦ,
Трацевська Л.М., методист відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ.

Кiлькiсть переглядiв: 370