"Педагогам та юннатам про Карпати"

/Files/images/foto_na_sayt/P4301627.JPGПід такою назвою днями на базі Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді пройшов чотириденний весняний конгрес-тур, приурочений сотій річниці позашкіллю. В ньому взяли участь колеги із міста Кам`янське Дніпропетровської області. Спочатку гості ознайомилися з колективом та творчими лабораторіями обласного екоцентру. Адже тут діють гуртки різних природничих профілів, заняття яких проводяться, зокрема, і в учнівському дендропарку, де крім аборигенних порід зростають і екзотичні дерева: сакури, магнолії, гінкго білоба, болотні кипариси, велетенська секвоя та метасеквої.

/Files/images/foto_na_sayt/P4301647.JPGТакож окрасою дендропарку є штучна навчально-декоративна водойма, юннатівська пасіка, альпійські гірки. До речі, на одній з них цьогоріч виріс сімейний „двоголовий” тюльпан. Крім того, в ЗОЕНЦ до послуг юннатів і куток живої природи, пташник вольєрного типу та навчально-дослідна земельна ділянка. Особливо зацікавили гостей виїзні форми роботи: літні наметові табори "Орнітолог", "Юннат" і табір-експедиція "Ойкос". Із фото на стендах видно, що ойкосівці здійснювали пішохідний маршрут та водний: піднімалися на найвищу гору українських Карпат «Говерлу» та йшли на катамаранах річкою Тиса до кордону з Угорщиною. На жаль, останніми роками табори не працюють./Files/images/foto_na_sayt/P4301675.JPG

«У нас, - сказав, розглядаючи турнікети, директор профільного комунального закладу «Флотилія юних моряків і річковиків» Кам`янської міської ради Юрій Кавтеладзе, - краєзнавчим водним подорожам приділяється надзвичайно велика увага.»

/Files/images/foto_na_sayt/P4301680.JPGОкрім сплаву погляд присутніх зупинився на фото з юними кореспондентами та операторами. Це працює дитяча екологічна студія "Дивосвіт". Зауважимо, гуртківці екоцентру є частими героями відеоматеріалів, які готують студійці та виставляють в інтернет – мережі. У її знімальних та монтажних павільйонах теж побували учасники конгрес-туру.

/Files/images/foto_na_sayt/P4301681.JPG Мандрівка навчально-виховним закладом завершились підбиттям підсумків за круглим столом в актовій залі. Під час його засідання колеги обмінювались досвідом практичної робити та обговорювали перспективи розвитку позашкільної освіти. І тут важливо пам`ятати її історію.

/Files/images/foto_na_sayt/фото.Still008.jpg«В цьому нам допомагає наш Міжшкільний екологічний музей, він такий єдиний в Україні й має почесні звання «Зразковий» та «Народний»- наголосила на засіданні Антоніна Гаврилюк, директор комунального закладу «Дитячий екологічний центр» міста Кам`янське.

Далі в знак дружби та подальшої співпраці Закарпатські колеги подарували Кам`янському підбірку методичної літератури, випущеної екоцентром, а також саджанця кавового дерева, вирощеного вихованцями разом з методистом відділу біології Олександрою Токарєвою.

/Files/images/foto_na_sayt/IMG_3249.jpg Подякувавши, методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Кам`янської міської ради, куратор закладів позашкільної освіти міста Маргарита Бабенко презентувала господарям колоритні сувеніри: вироби, оздоблені петриківським розписом, оберіг з колосків пшениці та ляльку мотанку.

Розписали їх фарбами та виготовили із природного матеріалу
вихованці місцевих «Будинку творчості дітей та юнацтва», директор закладу Ольга Лук`янова та «Станції юних техніків», директор Юлія Пузенко.

А символом дружби між заходом і сходом України стало маленьке деревце модрини, яке спільно висадили педагоги на території Закарпатського екоцентру.

Потім для гостей була організована цікава культурно-пізнавальна програма. Зокрема, вони разом із Аллою Самойловою (завідувач відділу екології та природоохоронної роботи) та Ольгою Величканич ( завідувач відділу біології та дослідно - експериментальної роботи) ознайомилися із старовинним та сучасним квітучим Ужгородом. Відвідали краєзнавчий та етнографічний музеї.

В захваті були від обласної виставки просто неба "Воскресни, писанко!".

Також сподобалось гостям сходження до Невицького замку Ужгородського району.

Цікаво пройшов виїзд і до українсько-словацького кордону, поблизу якого встановлено пам`ятник воїну-визволителю в другій світовій війні.

За вдячними відгуками колег із Дніпропетровщини травневий конгрес-тур додав їм багато інформації про чудовий Закарпатський край, його фауну і флору, також працьовитих і гостинних людей, креативних педагогів обласного екоцентру, а отже запам`ятається на все життя.

Людмила БОКІЙ,

завідувач відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Олександр ГЕРЕВИЧ,

директор ЗОЕНЦ
Кiлькiсть переглядiв: 253