„Тиждень педагогічної майстерності”

в ЗОЕНЦ у 2016 році.

Якщо ви не підете за успіхом, у вас ніколи не буде його,

Якщо ви не спитаєте, відповідь завжди буде „ні”.

Якщо ви не зробите крок вперед -

Ви будете завжди знаходитись на тому ж самому місці…

Нора Робертс

/Files/images/pedagogi/Засідання методичного дня.jpg

На сьогоднішній день позашкільна освіта перебуває в постійному оновленні і вимагає від педагогів новаторських ідей, новітніх підходів в організації та проведенні гурткових занять. Стає очевидним, що досягнення мети сучасної позашкільної освіти пов’язане з особистісним потенціалом педагога-позашкільника, його загальною та професійною культурою, без яких неможливе вирішення наявних проблем навчання та виховання відповідно до нових освітніх парадигм. Саме тому особливої актуальності набувають питання підвищення й розвитку рівня професійної компетентності керівників гуртків.

Згідно плану роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на 2015/2016 навчальний рік з метою вивчення роботи педагогічного колективу та вивчення системи роботи педагогів, які атестуються, упровадження в навчально-виховний процес ефективних форм і методів роботи з гуртківцями, як засобу розвитку творчості педагога, з 9 до 18 березня 2016 року в ЗОЕНЦ під гаслом „Творчість. Здобутки. Пошук” проводився щорічний методичний захід „Тиждень педагогічної майстерності”.

Основним завданням проведення Тижня є розвиток ініціативи та творчого пошуку педагогічних знахідок, демонстрування та обмін перспективним педагогічним досвідом, секретами власної педагогічної майстерності, упровадження в практичну діяльність передового педагогічного досвіду і організація обміну досвідом роботи.

Програма проведення Тижня поєднала різні напрями роботи педагогів. Проведені заходи та заняття були цікавими і пізнавальними, сприяли всебічному творчому, інтелектуальному та естетичному розвитку.

Для підготовки та проведення Тижня педагогічної майстерності було створено комісію, розроблено план проведення Тижня (Наказ № 14 від 01.03.2016 р.), згідно якого передбачено творчі звіти керівників гуртків, оформлення виставки методичних напрацювань педагогів, проведення відкритих занять, педагогічних читань, взаємовідвідування гурткових занять тощо.

Тиждень представив собою калейдоскоп відкритих гурткових занять, круглих столів, тренінгів та масово-виховних заходів, під час яких педагоги прагнули показати свою майстерність і знання опанованих інтерактивних, проектних та інформаційно-коммунікативних технологій.

Програма Тижня передбачала наступні заходи:

1.Методична нарада. Ознайомлення з планом проведення Тижня педагогічної майстерності. Підготовка матеріалів до виставки творчих доробок педагогів.

/Files/images/pedagogi/Виступи педагогів з доповідями.jpg2. Засідання методичного дня: Виступи педагогів:

- Павко М.М., керівник гуртків „Юні натуралісти дошкільного віку” та „Юні друзі природи” ЗОЕНЦ підготувала змістовну доповідь на тему: Формування пізнавального інтересу юннатів до природи рідного краю на заняттях гуртків дошкільного віку./Files/images/pedagogi/P3090017.jpg

/Files/images/pedagogi/Обговорення доповідей.jpg- Фляшко В.В., керівник гуртків „Юні друзі природи” Хустської філії ЗОЕНЦ, натуралістичної бази „Нарцисˮ – Використання елементів народознавства на заняттях гуртка „Юні друзі природиˮ.

· Експрес-огляд новинок фахової методичної літератури.

· Педагогічні читання „Значення педагогічної спадщини

В.О. Сухомлинського для нащадків”, під час яких педагоги ознайомились з життєвим і педагогічним досвідом Василя Сухомлинського, його методами навчання і виховання, що дало змогу глибше пізнати велику мудрість видатного майстра педагогічної думки.

(Підготувала Бурак Г.Й., методист інформаційно-методичного відділу ЗОЕНЦ ).

/Files/images/pedagogi/Виставка Педагогічний вернісаж-2016.jpg/Files/images/pedagogi/Огляд виставки методичних напрацювань.jpg- Огляд виставки напрацювань Педагогічний вернісаж – 2016”.

Особливої уваги заслуговують творчі доробки та напрацювання педагогів, представлених на виставку „Педагогічний вернісаж-2016”, яка включала наступні матеріали:

1. „Портфоліо методистаˮ та керівника гуртка представили педагоги: Яхимець І.М., Бурак Г.Й., Поган О.В., Фляшко В.В., Буковецька Н.В., Токарєва О.І. Червеняк Т.М., Товт Ю.С., Павко М.М, Біляк О.В., Романій М.М., Величканич О.М., Трацевська Л.М. Курах В.І.

2. Навчально-дослідницькі роботи. (Курах В.І., Буковецька Н.В.)

3. Дидактичні матеріали (Товт Ю.С., Кремінь О.І., Трацевська Л.М., Яхимець І.М.)

4. Постери: Токарєва О.І., Курах В.І.

5. Видавнича продукція: інформаційний збірник методичних матеріалів „Вісник ЗОЕНЦ” №16; Робочий зошит „Навчальна практика з ботаніки”;

6. Інформаційно-аналітичні матеріали про роботу Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:

- І тур відкритого рейтингу оцінки якості позашкільної освіти „Золота когорта позашкільників”;

- Історія юннатівського руху на Закарпатті, присвячений відзначенню 90-річчя юннатівського руху на Україні;

- Вивчення та узагальнення прогресивного педагогічного досвіду на тему: „Виїзні форми роботи – вагомий компонент організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах”;

- Освіта Закарпаття у цифрах і фактах.

7. Керівники дитячої екостудії „Дивосвіт” Бокій Л.І. та Скунць М.П., представили збірку інформаційних та відеоматеріалів, зокрема матеріали про проведення Всеукраїнського семінару-тренінгу для координаторів міжнародної програми GLOBE та відеоматеріали IV Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків.

8. Методичні розробки доповідей педагогів ЗОЕНЦ до виступів на методичних днях.

3. З 09.03 – 15.03 взаємовідвідування гурткових занять згідно графіку.

· 09.03.2016 р. – Кремінь О.І., гурток „Юні друзі природи” провела заняття на тему: „Типи лісів. Охорона лісу.”;

· 10.03 - Біляк О.І., гурток „Народна іграшка” тема: „Народний гумор у піснях, прислів’ях, приказках”;

· 11.03 – Самойлова А.В., гурток „Юні друзі природи” – „Урбанізація. Здоров’я населення міста”;

· 11.03 - Величканич О.М., гурток „Юні садівники” - „Практична робота. Обрізування винограду”;

· 11.03 – Павко М.М., гурток „Юні друзі природи”, тема заняття:

„Рослини - провісники весни”;

· 14.03 - Бурак Г.Й., гурток „Юні друзі природи” – „Рослини-символи рідного краю”;

· 14.03 - Товт Ю.С., гурток „Юні лісівники-дендрологи” - „ Ліс і тварини”;

· 14.03 - Поган О.В., гурток „Юні екологи” - „Біотичні зв’язки у біоценозах”;

· 18.03 – Яхимець І.М., гурток „Юні ентомологи” тема: „Весняна екскурсія в Боздошський парк з метою вивчення сезонних змін в природіˮ;

· 18.03 – Червеняк Т.М., гурток „Юні зоологи” – „Загальна характеристика типу Молюски”.

Керівники гуртків, які атестуються в 2015/2016 навчальному році, провели наступні відкриті заняття:

· Самойлова А.В., керівник гуртка ЗОЕНЦ „Юні друзі природи” провела екологічний тренінг для юннатів „Проблема чистого повітря - одна з найактуальніших проблем нашого часу” (23.12.2015 р.)

· Романій М.М., керівник гуртка „Юні бджолярі” Хустської філії ЗОЕНЦ натуралістичної бази „Нарцис”- „Пасічний інвентар і механізми догляду за бджолиними сім’ями” (19.02.2016 р.)

· Бурак Г.Й., керівник гуртка „Юні друзі природи” молодшого шкільного віку провела заняття на тему: „Охорона природи. Червона книга України” (22.02).

Величканич О.М., керівник гуртка „Юні садівники” провела заняття на тему: „Плодові кісточкові культури”(26.02)

· Глебена І.В., керівник гуртка „Юні екологи” (Воловецька філія ЗОЕНЦ натуралістична база „Арніка”) - „Вода. Забруднення води. Антропогенний вплив на навколишнє середовище” (15.03.2016 р.)

· Мішко В.М., керівник гуртка „Юні охоронці природи” (Воловецька філія ЗОЕНЦ натуралістична база „Арніка”) - „Території та об’єкти прородозаповідного фонду місцевого значення” (15.03.2016 р.)

/Files/images/pedagogi/Калейдоскоп методичних розробок.jpg4. Виставка „Калейдоскоп методичних розробок”,під час проведення якої педагоги ЗОЕНЦ та філій підготували низку розробок планів-конспектів власних гурткових занять.

/Files/images/pedagogi/Особистісно-професійна компетентність лідера.jpg5. Тренінг для педагогів „Особистісно-професійна компетентність лідераˮ, організований і проведений Поган О.В., зав.відділу інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

/Files/images/pedagogi/P3225644.jpgМетою проведення тренінгу є підвищення рівня інформованості про феномен лідерства, стилі лідерства, мотивацію в педагогічному менеджменті; розвиток комунікативної культури, рефлексивного мислення, набуття вмінь змінювати стилі лідерства та ефективно використовувати їх у різних ситуаціях, мотивувати інших до змін, формувати установки до лідерства та саморозвитку.

/Files/images/pedagogi/Під час прооведення тренінгу.jpgОсновним завданням даного заходу є розвиток у навичок впливу на підвищення вмотивованості до змін, спрямовувати педагогів працювати над собою, адже сучасні вимоги передбачають більш розширене розуміння ролі лідера, який повинен вміти стратегічно мислити, бути гнучким, приймати відповідні рішення і створювати в колективі здорову психологічну атмосферу.

7. Засідання атестаційної комісії, на якій було заслухано творчі звіти педагогів, що атестуються – Глебена І.В., Мішко В.М., Романій М.І., Величканич О.М., Бурак Г.Й., Токарєва О.І., Самойлова А.В.

/Files/images/pedagogi/P3185603.JPG8. Масово-виховний захід „Без лісу і води немає життя на планеті”, приурочений до ”Всесвітнього дня лісів” та „Вссесвітнього дня води” організований і проведений відділом екології та природоохоронної роботи: Самойлова А.В., завідувач відділу; Трацевська Л.М ., методист відділу.

Під час заходу юннати дізналися, що Карпатський край - найбільш лісистий регіон, який займає значну частину території краю. В лісах Карпат переважають насадження смереки, бука, дуба і ялин, а інші листяні і хвойні породи (сосна, береза, вільха, ясен) займають незначну площу лісів. Тому дуже важливим є донести до свідомості вихованців про необхідність збереження сучасних лісових насаджень а особливо пралісів, які ще не встигли зазнати шкідливого антропогенного впливу, бездумної господарської діяльності людини, необґрунтованої вирубки та спалювання деревини. Крім того, незвичним і захоплюючим стало для вихованців безпосередньо самим та під керівництвом педагога провести низку експериментів і дослідів про фізичні і хімічні властивості води.

Завершився методичний тиждень круглим столом „Підведення підсумків Тижня педагогічної майстерності” (Кузьма В.Ю., заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи; Поган О.В., завідувач відділу інформаційно-методичної роботи), під час проведення якого заступник директора презентував звіт про підсумок Тижня педагогічної майстерності в ЗОЕНЦ. З упевненістю можна стверджувати, що більшість педагогів на високому рівні володіє сучасними освітніми методиками і технологіями, активно їх впроваджує, використовує і поширює в професійному середовищі.

Проаналізувавши проведену роботу адміністрацією та організаторами круглого столу було зроблено висновки про високий рівень проведених методичних заходів, належну підготовку педагогів та прийнято рішення у майбутньому націлити всіх учасників навчально-виховного процесу до пошуку нових методик навчання, на підвищення рівня самоосвіти, збагачення перспективного педагогічного досвіду з урахуванням креативних здібностей педагогів та їх вихованців.

Висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю нашим професійним педагогам, талановитим юннатам, здійснення всіх ваших мрій, творчих вам успіхів та професійних звершень!
Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші найкращі вітання!

Відділ інформаційно-методичної роботи ЗОЕНЦ

Галина Бурак, методист відділу.

Кiлькiсть переглядiв: 0