Всесвітній день вторинної переробки

У світі цім людина ти,

Тому на все життя запам’ятай:

Ніколи у довкіллі не сміти,

А рідний край свій заквітчай.

Всесвітній день вторинної переробки, який в світі відзначають 15 листопада, є одною із „зелених дат”, коли звертають увагу людей, влади, громадськості та промислових структур на вторинну переробки відходів. Наголошують на вичерпність природних ресурсів Землі та необхідність їх економного, раціонального використання. Шукають альтернативу заміни первинних ресурсів і знаходять способи вторинної переробки вже використаних виробів чи матеріалів.

Із тематикою, приуроченою до дня рециклінгу, або вторинної переробки, нещодавно педагогами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді було проведено квест та майстер-клас, для дітей обласного відпочинкового табору „Арніка”.

Учасникам табірної зміни, учням із Перечинського району та міста Мукачева, було показано відеоматеріали та мультимедійну презентацію про те, яку загрозу навколишньому середовищу несуть відходи, час розкладання їх в природі та необхідність утилізації.

5 команд взяло участь у квесті. Серед завдань, з якими треба було впоралися учасникам: вікторина, тести, загадки, змагання із сортування вторинної сировини (папір, скло, метал, пластик, небезпечні відходи).

Дітям було представлено частину виставки поробок юннатів ЗОЕНЦ: „Друге життя відходів”. А на майстер-класі учні навчились власноруч робити гірлянду із різнокольорового поліетилену.

На завершення заходу команди отримали грамоти за І, ІІ та ІIІ місця. Учням було наголошено, що доля природи залежить від кожної людини.

О. Токарєва, методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Кiлькiсть переглядiв: 380